Jonáš Pavel Hošek

Jonáš. Jedna z nejpodivnějších postav celé Bible. Jaké tajemství tento mlčenlivý prorok skrývá?

Vazba
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
249 Kč od 169 Kč –10 % - až –10 % 224 Kč 169 Kč od 169 Kč
Kategorie: Edice Dennodenně
autor: pavel hošek
? Jan Jackanič, baptistický kazatel: Po dlouhé době pro mě bylo velkým občerstvením číst komentář k biblické knize, který není komentářem s prezentací autorových názorů, ale nechává mi dostatek svobody a volnosti se nechat oslovit samotným textem a jeho rozhovorem se mnou. Díky za to a těším se na další kousek.
? Hana Svanovská, redaktorka rádia Proglas: Díky za tuto miniaturu psanou s velkým a otevřeným srdcem. Jestli tuhle mimořádnou knížečku ještě nemáte doma, tak alou pro ni co nejdřív. Do nadcházejícího postního období jako když najdete.
počet stran: 76
rok vydání: 2023
rozměry: 11 x 18 cm
vazba: brožovaná
isbn: 978-80-87282-96-0
výtvarný doprovod: Tomáš Kozohorský
? Zdeněk Eminger, teolog: Ten, kdo byl odkojen školskými komentáři biblických knih, z nichž musel udělat zkoušku, přijme tento komentář Pavla Hoška jako jedno z nejmilejších pohlazení.
? Matěj Hájek, nemocniční kaplan: Jako opravdu málo českých autorů duchovních (napadá mě Jiří Mrázek, Milan Balabán, Bohumil Hrabal a pak jistě také brněnští básníci 20. století) umí Hošek používat řeč, která tak říkajíc „vyrůstá ze země.“ Na plátno naší imaginace maluje metafory, které tepou životem každodennosti blízké a známé každému z nás. Tak se Hoškovi daří namísto tolik obvyklé duchovní mlhy, neživotných pouček a dusivého vakua nicujících obecnin pronikat k srdci hřejivými a zářícími paprsky světla reálných chutí a vůní a dotyků.
Čtečka: <div style="position:relative;padding-top:max(60%,326px);height:0;width:100%"><iframe allow="clipboard-write" sandbox="allow-top-navigation allow-top-navigation-by-user-activation allow-downloads allow-scripts allow-same-origin allow-popups allow-modals allow-popups-to-escape-sandbox allow-forms" allowfullscreen="true" style="position:absolute;border:none;width:100%;height:75%;left:0;right:0;top:0;bottom:0;" src="https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23F4F4F4&d=jona_s_&hideIssuuLogo=true&hideShareButton=true&pageNumber=8&u=biblion.cz"></iframe></div>
Jonáš  Pavel Hošek
249 Kč od 169 Kč –10 % - až –10 %

Jonáš. Jedna z nejpodivnějších postav celé Bible. Jaké tajemství jeho příběh skrývá? Jak rozumět dramatickým zvratům na jeho dobrodružné cestě do zámoří? A co nám toto fantaskní vyprávění napoví o nás samých – ale i o Tom, který k němu promlouval z nebe? Příběhem nejurputnějšího a zároveň nejkomičtějšího izraelského proroka provází teolog a religionista Pavel Hošek.

Dennodenně. Pradávné příběhy brýlemi současných inspirativních osobností. Text biblických knih ve stravitelných denních porcích. Komentáře, které vtahují text na kolbiště současného světa. Bible čtená tady a teď.

„Bože, neodpouštěj jim, oni moc dobře vědí, co činí!“, parafrázuje Pavel Hošek zabedněného Jonáše
Biblion.cz

S Pavlem Hoškem do velryby a zase ven. Nad komentářem ke knize Jonáš
Christnet.eu

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu