Timothy Keller

Dr. Timothy Keller (1950-2023) byl americký teolog, spisovatel a vyhledávaný řečník. Newyorský sbor Redeemer Presbyterian Church, který v roce 1989 se svou ženou Kathy zakládal a po 28 let vedl, dnes pravidelně navštěvuje přes 5 000 lidí.

Keller byl také předsedou a spoluzakladatelem misijní organizace Redeemer City to City, která podporuje zakládání nových sborů ve světových metropolích a vydává knihy a další materiály pro službu církve v městském prostředí.

Časopis Christianity Today o něm napsal: „Budou-li za 50 let evangelikální křesťané známí tím, že milují svá města, zasazují se o spravedlnost a projevují sounáležitost, soucit, a lásku ke svým bližním, bude to do značné míry díky Timu Kellerovi, průkopníku nového městského křesťanství.

Dr. Keller získal teologické vzdělání na Bucknell University, Gordon-Conwell Theological Seminary a Westminster Theological Seminary. Svou službu začal jako pastor presbyteriánského sboru v Hopewell ve Virginii, později se stal docentem praktické teologie na Westminster Theological Seminary a působil také jako ředitel charitativního odboru Presbysterian Church of America.

Knihy Timothyho Kellera byly přeloženy do 25 jazyků v úhrnném nákladu přes 2 miliony výtisků. Česky dosud v nakladatelství Biblion vyšly jeho knihy Králův kříž (2012), Smysl manželství (2014, 2018), Evangelium pro všední den (2018), Tajemství Vánoc (2021) a Naděje navzdory (2021). Další tituly vydalo česky také nakladatelství Triton.

Evangelium pro všední den  Timothy Keller
Hlavní duchovní literatura
250 Kč

Průvodce k osmidílné videosérii, v níž Tim Keller provází základními pravdami evangelia a jejich praktickou aplikací.

DUL-2018-EPVD
Králův kříž  Timothy Keller
Hlavní duchovní literatura
200 Kč

Známý manhattanský pastor a myslitel označovaný za „C. S. Lewise 21. století“ přináší překvapivě svěží pohled na Ježíše.

DUL-2012-KK
Naděje navzdory  Timothy Keller
od 199 Kč

Kniha o realitě vzkříšení a smyslu Velikonoc odhaluje ústřední poselství křesťanské víry.

DUL-2021-NN-E2
Naděje navzdory (e-kniha)  Timothy Keller
E-kniha
199 Kč

Kniha o realitě vzkříšení a smyslu Velikonoc odhaluje ústřední poselství křesťanské víry.

DUL-2021-NN-E
Smysl manželství  Timothy a Katy Kellerovi
Vyprodáno
269 Kč

Newyorský pastor Tim Keller a jeho žena Kathy představují manželství jako fascinující, tajemný a často nepochopený vztah.

DUL-2014-SM-K
Tajemství Vánoc  Timothy Keller
od 179 Kč

Tajemství Vánoc – existuje vůbec ještě? Timothy Keller nabízí překvapivé čtení nejznámějšího příběhu dějin.

DUL-2021-TV
Tajemství Vánoc (e-kniha)  Timothy Keller
E-kniha Hlavní e-knihy
199 Kč

Tajemství Vánoc – existuje vůbec ještě? Timothy Keller nabízí překvapivé čtení nejznámějšího příběhu dějin.

DUL-2021-TV-E
7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Zpět do obchodu