Parabible Alexandr Flek

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází.

Vazba
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
299 Kč od 199 Kč –10 % - až –10 % 269 Kč 199 Kč od 199 Kč
Kategorie: Knihy
autor: alexandr flek
? Sveťo Korbel, frontman kapely Slobodná Európa: Má to grády!
? Petr Wagner, husitský farář: Po čtení z evangelia nechám v kostele skoro vždycky ještě někoho přečíst ParaBibli. Všichni se hned proberou.
počet stran: 192
rok vydání: 2018
rozměry: 15 x 19 cm
vazba: polopevná
isbn: 978-80-87282-40-3
výtvarný doprovod: Aleš Novák
? Adam Borzič, básník, překladatel a terapeut: Kdykoli čtu Parabibli, mám lepší den.
? Petr Vizina, redaktor České televize: Skvělý, skvělý.
? David Smetana, vězeňský kaplan: Po předčítání z Parabible mi jeden Rom řekl: „To bylo úplně o mně – všechno tam ten Ježíš řek a normálně – že tomu rozuměj nejen ti s maturitou, ale i chlapi co maj tři třídy zvláštní… Já jsem se postavil, abych to slyšel, a pak jsem brečel…“
? Daniel Soukup, proděkan Filozofické fakulty UK: Tyhle „aktualizační překlady“ biblických textů od A. Fleka mám dost rád. Vynikne v nich, oč jde.
Čtečka: <div style="position:relative;padding-top:max(60%,326px);height:0;width:100%"><iframe allow="clipboard-write" sandbox="allow-top-navigation allow-top-navigation-by-user-activation allow-downloads allow-scripts allow-same-origin allow-popups allow-modals allow-popups-to-escape-sandbox allow-forms" allowfullscreen="true" style="position:absolute;border:none;width:100%;height:75%;left:0;right:0;top:0;bottom:0;" src="https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23F4F4F4&d=parabible&hideIssuuLogo=true&hideShareButton=true&pageNumber=5&u=biblion.cz"></iframe></div>
Parabible  Alexandr Flek
také audiokniha
299 Kč od 199 Kč –10 % - až –10 %

Parabible: Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Dávný příběh o Ježíši Nazaretském zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jak v předmluvě uvádí prof. Martin C. Putna, v Parabibli jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové „zabalení" do současné literární formy.

Hergot! o Parabibli: Není slovo Boží jako slovo Boží
Český rozhlas Wave

Ježíš na Hrad! Parabible vypráví příběh prezidenta z Nošovic
ČT 24

Ježíš s ajťáky staví network. Parabible přesazuje Mesiášův příběh do Babišova státu
Aktuálně.cz

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu