Láska vítězí Rob Bell

Kniha o nebi, pekle a osudu každého člověka. Láska vítězí je nejznámější a nejkontroverznější knihou Roba Bella.

Vazba
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
199 Kč 181 Kč od 181 Kč –30 % –29 % až –30 % 139 Kč 127 Kč od 127 Kč
Kategorie: Duchovní literatura
autor: rob bell
? Zdeněk A. Eminger, teolog: Pokud se sami podivujete nad černobílým, monologickým křesťanstvím, které se umí pouze vymezovat vůči druhým a které vůbec nepochybuje, že vlastní nezpochybnitelnou pravdu, jste na správném místě.
? Lukáš Targosz, pastor AC Element: Každý člověk má oblíbený způsob učení se novým myšlenkám. Někdo musí nejprve zažít jejich dopad, jinému stačí vysvětlení a diskuse. Já patřím mezi ty, kteří se nejlépe učí provokací. Proto rád čtu Roba Bella. Připravte se na to, být (vy)provokovaní.
překlad: Alexandr Flek
počet stran: 248
rok vydání: 2020
rozměry: 12 x 18 cm
vazba: brožovaná
isbn: 978-80-87282-60-1
? Daniel Kvasnička, kazatel CB Litomyšl: Myslím, že autorova argumentace, že nebe i peklo je už tady, je užitečná. A nebrání mi věřit, že „věčnost“ může být i „jinde“ – vím já?! Na to obyčejně odmítám odpovídat, protože nevím...
? Pavel Černý, emeritní předseda Ekumenické rady církví: V mnohém je jeho kniha osvěžující a varující před vstupováním do Božích kompetencí. Velmi správně také ukazuje, že věčný život není odletem do jiné galaxie, protože Nový zákon zvěstuje druhý příchod Ježíše Krista na zem. Proto záleží na tom, jak na této zemi žijeme, jak se o ni staráme, protože tato země bude jednou obnovena. Důležité je pochopení bohatství evangelia. Bell říká, že evangelium není jen vstupenkou do nebe, ale je pozvánkou k spoluúčasti v nikdy nekončícím proudu radosti a kreativity.
? Ivan Štampach, religionista: Podoba křesťanství, která nestraší peklem. A není přitom měkká ke zlu.
Čtečka: <div style="position:relative;padding-top:max(60%,326px);height:0;width:100%"><iframe allow="clipboard-write" sandbox="allow-top-navigation allow-top-navigation-by-user-activation allow-downloads allow-scripts allow-same-origin allow-popups allow-modals allow-popups-to-escape-sandbox allow-forms" allowfullscreen="true" style="position:absolute;border:none;width:100%;height:75%;left:0;right:0;top:0;bottom:0;" src="https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23F4F4F4&d=la_ska_vi_te_zi_&hideIssuuLogo=true&hideShareButton=true&u=biblion.cz"></iframe></div>
Láska vítězí  Rob Bell
199 Kč 181 Kč od 181 Kč –30 % –29 % až –30 %

Láska vítězí je nejznámější a nejkontroverznější knihou Roba Bella. Čtivě analyzuje nejen různá pojetí nebe a pekla, ale především různá pojetí Boha a víry v něj. Zpochybňuje zažité představy o spáse a zatracení a nachází v Bibli i v křesťanské tradici evangelium, které je „mnohem lepší zprávou, než jsme čekali“.

"Obrovská spousta lidí slyšela z kazatelen i odjinud, že vyvolenou hrstku křesťanů čeká věčný pokoj a radost na místě zvaném nebe, zatímco zbytek lidstva stráví věčnost v pekelných mukách bez jakékoli naděje. Jenže tahle scestná, toxická a totálně odpuzující představa ve výsledku brání šíření Ježíšova nakažlivého poselství lásky, míru, odpuštění a radosti, které tenhle svět tolik potřebuje.
Proto vznikla tahle knížka."

Rob Bell 

Je Bůh láska navěky, nebo jen dokud neumřeme?
Biblion.cz

Zdeněk A. Eminger: Láska vítězí. Nad knihou Roba Bella
Christnet.cz

Daniel Kvasnička: Zapeklité peklo
blog.respekt.cz

Pavel Černý: Pouze láska vítězí?
Křesťan Dnes

Hanka Svanovská: Láska vítězí v Knihovničce
Proglas.cz

Ivan Štampach: Láska vítězí – nová podoba evangelikálního křesťanství
Náboženský infoservis

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu