Dopisy blízkým Martin Luther

Stručný výbor z Lutherovy korespondence, který reformátora představuje nejen jako učence, ale především jako člověka.

149 Kč –30 % 104 Kč
Kategorie: Malá edice klasiků
autor: martin luther
? Martin C. Putna, literární historik: „Dopisy blízkým“ je výbor z reformátorovy korespondence. I při komorním rozsahu z něj však vyrůstá obraz osobnosti symfonické. Luther vášnivý, Luther zuřivý, Luther lítostivý. Luther utěšující přátele při rodinných úmrtích, Luther plačící nad úmrtími ve vlastní rodině. Luther rozpoznávající vlastní duchovní genealogii...
? Zdeněk A. Eminger, teolog: Výbor z ohromného množství dopisů reformátora Martina Luthera přináší nezvyklý pohled na člověka, kterého jsme náchylní chápat spíš jako instituci, a tak trochu i jako modlu. Listy plné empatie, pochopení, emocí a vášně mnohé čtenáře nepochybně překvapí.
překlad: Alexandr Flek, Pavel Moskala, Mikuláš Vymětal, Tomáš Živný
počet stran: 176
rok vydání: 2017
rozměry: 10 x 15 cm
vazba: pevná
isbn: 978-80-87282-33-5
Dopisy blízkým  Martin Luther
149 Kč –30 %

Dopisy blízkým jsou stručným výborem z Lutherovy obsáhlé korespondence, který má reformátora představit nejen jako teologa, myslitele či hrdinu, ale především jako člověka. Ukazuje, jaká břemena, těžkosti a nemoci musel přemáhat (někdy i mrzutosti a drsnosti), jak se však stále znovu vracel k radostné naději evangelia, kterou probouzel i v druhých, jak mu nechyběl humor ani citlivost k bližním, jak dobrým uměl být přítelem, oddaným manželem a milujícím otcem a jak své povolání navzdory všemu naplňoval až do konce.

Chlapík s břitkým jazykem
iLiteratura.cz

Petr Lindner: Osobní reformátor. Martin Luther v knize Dopisy blízkým
Biblismy.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu