O Bohu a pelikánech Jay B. McDaniel

Úcta, soucit a péče, nenáleží jen lidskému světu, ale zásadně se týkají i mimolidského stvoření.

Vazba
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
398 Kč od 199 Kč –10 % - až –10 % 358 Kč 199 Kč od 199 Kč
Kategorie: Duchovní literatura
autor: jay b. mcdaniel
? Mgr. František Štěch, Th.D., teolog: Kniha své čtenářky a čtenáře konfrontuje s jejich vlastním postojem k ž(Ž)ivotu a volá je k angažovanosti i osobní proměně.
? Adam Borzič, básník, publicista a šéfredaktor obtýdeníku Tvar: McDanielova vize zahrnující nové pojetí vztahu Boha a přírody, biocentrickou etiku, spiritualitu a post-patriarchální vědomí, je bytostně nadějná. Do naší potemnělé přítomnosti přináší hřejivé poselství lásky k životu. Bez ní tento svět zachránit nepůjde. S budoucností světa i křesťanství se to má totiž stejně – buď bude biocentrická, anebo nebude.
překlad: Petr Macek a Jan Zámečník
počet stran: 296
rok vydání: 2022
rozměry: 13 x 19 cm
vazba: brožovaná s chlopněmi
isbn: 978-80-87282-86-1
? Ivan Štampach, religionista: Kniha vede čtenáře k celistvému i konkrétnímu pohledu a jednání, k přírodovědnému i duchovnímu smýšlení a jednání.
? Ondřej Macl, spisovatel: Je skvělé, že se v češtině objevila kniha rozvíjející tzv. biocentrickou spiritualitu, jež se snaží sloučit etiku Země s ochranou zvířat, na úkor spirituality antropocentrické (zaměřené pouze na člověka), nebo která vážně operuje s pojmem „postpatriarchální křesťanství“. Pasáž, v níž autor líčí, jak byl jako desetiletý chlapec nucen svým otcem střelit jelena, aby si získal uznání v kovbojské komunitě, a dosud z toho má trauma, patří k těm literárně nejjímavějším.
? Benedikt Mohelník, šéfredaktor Revue Salve, proděkan KTF UK: Kniha O Bohu a pelikánech představuje dost jiný teologický svět, než ve kterém se obvykle pohybuji. O to zajímavější bylo knihu číst a jsem vděčný za tento podnět. Celkově je kniha nesmírně inspirativní a klade řadu otázek k dalšímu promýšlení. Oceňuji upřímnou snahu teologicky promýšlet současné otázky na základě současné vědy a nadto hledat směr do budoucnosti pro celé lidské společenství, jakož i pro samotné křesťanství. Velmi užitečný je obsáhlý doslov Jana Zámečníka. A vůbec je kniha po všech stránkách opravdu krásně provedená. Znovu mi došlo, jak jsme u nás v českém prostředí „pozadu“. O to je důležitější toto zpoždění dohánět, např. překlady starších a dnes už klasických titulů, jako je tento.
? Marek Vácha, biolog, teolog a kněz: Kniha je čtivá, psaná jasným, střízlivým jazykem, a přináší ve své době i dnes důležité myšlenky. Pro hlubší zájemce o environmentální etiku se jedná o neopomenutelné dílo, pro ostatní čtenáře alespoň některé kapitoly určitě za čtení stojí také.
Čtečka: <div style="position:relative;padding-top:max(60%,326px);height:0;width:100%"><iframe allow="clipboard-write" sandbox="allow-top-navigation allow-top-navigation-by-user-activation allow-downloads allow-scripts allow-same-origin allow-popups allow-modals allow-popups-to-escape-sandbox allow-forms" allowfullscreen="true" style="position:absolute;border:none;width:100%;height:75%;left:0;right:0;top:0;bottom:0;" src="https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23F4F4F4&d=o_bohu_a_pelika_nech&hideIssuuLogo=true&hideShareButton=true&pageNumber=4&u=biblion.cz"></iframe></div>
O Bohu a pelikánech  Jay B. McDaniel
398 Kč od 199 Kč –10 % - až –10 %

Kniha O Bohu a pelikánech se v českém prostředí objevuje po více než třiceti letech od jejího původního vydání coby vlaštovka environmentální a feministické teologie. Její výchozí perspektivou je postoj úcty, soucitu a péče, které se nevztahují jen na svět lidský, ale zásadně se týkají i mimolidského stvoření. McDaniel se od mechanistických, antropocentrických i androcentrických představ radikálně odvrací k lásce, která vnímá svět jako jeden propojený organický celek. Naléhavě připomíná, že tento svět má hodnotu sám o sobě, a obrací naši pozornost ke všem tvorům, kteří jej spoluvytvářejí, byť by byli sebevíc přehlížení, trpící, ohrožení či utiskovaní.

O Bohu a pelikánech – jak moc potřebujeme teologii úcty k životu
Biblion.cz

František Štěch: O Bohu a pelikánech
Christnet.eu

Adam Borzič: O Bohu, který miluje pelikány: k biocentrickému křesťanství
itvar.cz

Ivan Štampach: Bůh a pelikáni – Teologie úcty k životu
Dingir.cz

Rekomando Ondřeje Macla
revueprostor.cz

Basia Rzymanová: V environmentálních otázkách církev stále zaostává
Proboha.cz

Lenka Ridzoňová: Bůh má rád i rezervní mládě
ceskybratr.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu