Ukřižovaný Bůh (e-kniha) Jürgen Moltmann

Nejvýraznější Moltmannova kniha nahlíží celek teologie z perspektivy Kristova kříže jakožto Božího kříže.

199 Kč
Kategorie: E-knihy
autor: jürgen moltmann
překlad: Petr Gallus
počet stran: 468
rok vydání: 2023
formát: pdf
isbn: 978-80-88642-00-8
? prof. Ivana Noble, Ph.D., vedoucí Ekumenického institutu ETF UK: S velkou radostí jsem se dozvěděla, že můj kolega, doc. Petr Gallus do češtiny přeložil jedno ze stěžejních děl protestantské teologie druhé poloviny dvacátého století, Moltmannovu knihu Ukřižovaný Bůh. Tato kniha zásadním způsobem přispěla do debaty, jak je Bůh přítomen uprostřed utrpení, debaty, kterou vsoučasné době prožíváme s novou intenzitou.
? Zdeněk A. Eminger, teolog: Jedna z nejdůležitějších křesťanských knih posledního desetiletí nám pomůže porozumět, že právě s křížem a pod křížem se rodí skutečná láska člověka k člověku a člověka k Bohu a světlo na cestu ve tmách.
Čtečka: <div style="position:relative;padding-top:max(60%,326px);height:0;width:100%"><iframe allow="clipboard-write" sandbox="allow-top-navigation allow-top-navigation-by-user-activation allow-downloads allow-scripts allow-same-origin allow-popups allow-modals allow-popups-to-escape-sandbox allow-forms" allowfullscreen="true" style="position:absolute;border:none;width:100%;height:75%;left:0;right:0;top:0;bottom:0;" src="https://e.issuu.com/embed.html?backgroundColor=%23F4F4F4&d=ukr_iz_ovany_bu_h&hideIssuuLogo=true&hideShareButton=true&pageNumber=4&u=biblion.cz"></iframe></div>
Ukřižovaný Bůh (e-kniha)  Jürgen Moltmann
E-kniha

Nejvýraznější a patrně i nejdůležitější Moltmannova kniha nahlíží celek teologie z perspektivy Kristova kříže jakožto Božího kříže. Právě tímto důrazem se její autor nesmazatelně zapsal do dějin teologie. Odvážil se totiž na trojičním půdorysu domyslet smrt Boha radikálně až do konce: v Ježíši Kristu umírá Bůh Syn a v jeho smrti zakouší i sám Otec smrt svého otcovství. Lidská smrt se tak na kříži stává součástí Božího života, který se pak ve vzkříšení prokazuje jako silnější. Moltmann tímto odvážným pojetím konečně doplnil do mozaiky křesťanské tradice ústřední kamínek, který v ní dlouhá staletí chyběl.

Debata Ukřižovaný Bůh s překladatelem knihy Petrem Gallusem a filosofem Filipem H. Härtelem
Dominikánská 8

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu